“Чи варто утеплювати мій підвал?»

Це одне з найбільш частих питань, які ми отримуємо від клієнтів з Харкова, Києва та Полтави, які планують провести ремонт, реконструкцію або обробку підвалу. Навіть якщо ви не плануєте обробляти підвал і використовувати його в першу чергу для зберігання речей, утеплення підвалу все ж дає деякі потенційні переваги, включаючи значне підвищення енергоефективності.

Ось короткий огляд того, що слід враховувати при прийнятті рішення про те, чи будете ви утеплювати підвал.

 

Прийняття рішення
Питання не в тому, чи потрібна ізоляція вашого підвалу, а скоріше в тому, як це може принести вам користь і які конкретні ділянки вашого підвалу найбільше виграють від теплоізоляції. Ось кілька факторів, які слід враховувати при прийнятті цього рішення:

Стан поточної ізоляції: чи є у вас вже яка-небудь ізоляція у вашому підвалі в Харкові, Україні? Якщо ні, то ви по суті починаєте з нуля, а це означає, що наступні міркування не будуть важливі для вас. Якщо в даний час у вас є ізоляція, вам варто подумати, наскільки добре вона функціонує.
Поточне значення R: яке значення R у використовуваної ізоляції? Чим товще ізоляція, тим вище її ймовірне значення R. більш високі значення R вказують на більшу здатність протистояти теплопередачі, що означає більшу ефективність використання енергії.
Вологість: чи є у вас проблеми з вологістю в підвалі? Якщо він затоплений або протікає вода, вам необхідно вирішити ці проблеми, перш ніж переходити до установки ізоляції. Це пов’язано з тим, що ізоляція, пошкоджена водою, може призвести до зростання цвілі, що, в свою чергу, може призвести до значного пошкодження ваших стін.
Майже кожен підвал матиме певну ступінь втрати тепла, а це означає, що опалення неізольованого підвалу буде коштувати набагато дорожче. Фактично, ви можете втратити тепло з інших частин вашого будинку через неізольований підвал. Це означає, що на те, щоб зігріти ваш будинок, було витрачено багато енергії даремно.

Якщо ви вирішили утеплити підвал, наступним кроком буде визначення місця установки цього утеплювача.

Утеплити стіни хороша ідея для людей, які живуть в кліматичній зоні 1, де знаходиться Харків або Київ. Просто переконайтеся, що ви використовуєте правильний утеплювач для своїх стін. Якщо у вас кам’яні або бетонні стіни, ви захочете використовувати пінополіуретан з закритими порами. Ви також повинні мати на увазі, що додавання внутрішньої ізоляції зменшить корисний простір у вашому підвалі на кілька сантиметрів.

У деяких випадках можна утеплити і цокольні поверхи. Якщо у вас бетонна підлога, не забудьте очистити її і закрити епоксидною смолою, а перед нанесенням ізоляції встановіть чорнову підлогу.

Ви також можете утеплити стелю підвалу, хоча, як правило, краще спочатку зосередитися на стінах, особливо якщо ви плануєте використовувати простір в якості житлового приміщення. Однак ізоляція стелі може допомогти запобігти деяким втратам тепла та знизити витрати на електроенергію.

Для отримання додаткової інформації про утеплення підвалу в Харкові, Україні, зв’яжіться з досвідченим підрядником з ізоляції АСМ Технології Будівництва сьогодні.

Scroll to Top